Wirtualne biuro, czyli jak oszczędzać firmowe pieniądze

Prowadzący firmy starają się, jak mogą w sposób racjonalny obniżać koszty. Owszem, obniżanie kosztów nigdy nie może wiązać się ze spadkiem jakości oferowanych produktów i usług. Ale są czytelne sytuacji, kiedy dana firma może w prosty sposób znacznie obniżyć koszty stałe.

O jakich sytuacjach mowa? Kiedy rzeczywiście wprowadzenie pewnych zmian sprawi, że co miesiąc w kasie firmy będzie pozostawało więcej pieniędzy?

Biuro w dobrej lokalizacji i koszty wynajmu
Każdy, kto prowadzi biznes, chciałby mieć biuro firmowe w dogodnej, doskonałej z punktu biznesowego lokalizacji. Jednak w centrach polskich miast ceny wynajmu są na wysokim poziomie. Kto wynajmuje lokal biurowy, ten doskonale o tym wie. Po co zatem wydawać na to pieniądze, skoro można przeznaczyć je na inne cele. Jeżeli działalność nie wymaga ciągłego kontaktu z klientem. Kiedy pracuje się zdalnie bądź praca opiera się na spotkaniach np. u klienta w domu, to lepiej skorzystać z usług wirtualnego biura. Prestiżowy adres w centrum miasta. Profesjonalna obsług korespondencji i wiele innych dodatkowych usług. Miesięczny koszt takiej usługi jest śmiesznie niski.

Zatrudnianie pracowników biurowych i koszty pracy
Prowadzenie biura, nawet w małym wymiarze, związane jest zazwyczaj z zatrudnieniem pracownika. Koszty są tutaj naprawdę wysokie. Pensja dla pracownika, obciążenia składkowe do ZUS, do tego dostosowanie miejsca pracy poprzez inwestycję w sprzęt biurowy. Te wszystkie koszty będą tylko wspomnieniem, kiedy zdecydowanie postawi się na usługi wirtualnego biura. Praktycznie wszystkie podstawowe usługi biurowe, sekretarskie mogą zostać zrealizowane przez pracowników wirtualnego biura.

Wynajem miejsca na spotkania biznesowe
Od czasu do czasu trzeba się spotkać z klientem. Jeżeli prowadzi się firmę w mało reprezentatywnym miejscu lub siedziba mieści się w mieszkaniu, to trzeba poszukać odpowiedniej lokalizacji na omówienie spraw biznesowych. Współpracując z biurem wirtualnym, można liczyć na możliwość skorzystania z salek konferencyjnych. Są one przystosowane do wielu realizacji, posiadają odpowiedni standard. Dzięki temu spotkanie biznesowe odbędzie się w komfortowych warunkach.

biuro29-warszawa.pl